2023.10.31 godz. 09:53 Giżycko, Warmińsko-mazurskie

Remont po opuszczeniu wynajmowanego mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Po opuszczeniu wynajmowanego lokalu właściciel stwierdził uszkodzenie 3 płytek łazienkowych i postanowił obciążyć mnie tym kosztem, stwierdził również że płytki są już nie dostępne i mam ponieść koszty remontu całej łazienki i wymianę całej glazury w niej, jak wygląda to prawnie ? Czy ma prawo obciążyć mnie remontem całej łazienki przy uszkodzeniu jedynie 3 płytek łazienkowych ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2024 15:04

Dzień dobry, niezbędne w przedstawionej sytuacji jest zapoznanie się z całością dokumentów w sprawie. Co do zasady, można powiedzieć, że wykonanie całego remontu na koszt byłego najemcy nie jest uzasadnione. Pozdrawiam,