2022.05.26 godz. 09:42 Białystok, Podlaskie

Rezygnacja z alimentów przez dorosłe dziecko - ugoda

Wyjaśnienie sytuacji

Szanowni Państwo! Piszę do Państwa z zapytaniem w temacie dobrowolnej rezygnacji z alimentów przez dorosłe dziecko. Jako, że jestem już osobą pełnoletnią i planuję podjąć się stałej pracy, chciałabym zrzec się tego oto prawa. Zgodnie z tym, co przeczytałam w internecie, najchętniej spisałabym ugodę wraz z moim ojcem. Z tego, co zauważyłam, są jej dwa rodzaje - tj. ugoda notarialna oraz podpisana w obecności mediatora. Chciałabym się dowiedzieć, jakie są różnice między tymi dwoma wariantami oraz jakie dokumenty byłyby do nich potrzebne. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. :)

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Maj 2022 16:56

Z Pani punktu widzenia wystarczy, że ojciec przestanie płacić, a Pani się na to zgodzi. Z punktu widzenia ojca - najsensowniejsza i najtańsza opcja to ugoda u mediatora zatwierdzona następnie przez Sąd. pozdrawiam Adwokat Marta Rozwadowska - Kucka www.rozwadowska-kucka.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)