2022.05.20 godz. 13:30 Rzeszów, Podkarpackie

Rezygnacja z dobrowolnego ubezpieczenia assistance PZU pomoc w drodze

Wyjaśnienie sytuacji

Witam wykupiłem ubezpieczenie oc + assistance pomoc w drodze u ubezpieczalni PZU, ubezpieczenie oc wypowiedziałem mailowo chciałbym takze zrezygnować z asistance pomoc w drodze jest to ubezpieczenie dobrowolne po kontakcie z ubezpieczycielem dowiedziałem się że nie można zrezygnować z tej umowy oraz nikt mnie nie poinformował o tym ze po rozwiązaniu umowy oc skladka assistance wzrasta prawie dwu krotnie z 700 - 1100 zł, składkę posiadam od 04.04.2022 do tej pory nie oplaciłem prosiłbym o pomoc czy nie można rozwiazać takiej umowy przed koncem która jest zawarta w umowie

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Maj 2022 17:10

Konieczna jest analiza Pana umowy. Zapraszam do kontaktu.