2020.07.06 godz. 22:36 Łódź-Górna, Łódzkie

Rezygnacja z funkcji prezesa w spółce z o.o.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Od kilku lat jestem prezesem spółki z o.o, ktora funkcjonuje ale na 0 obrotach, poprostu jest i tyle. Do kogo i jak powinno wyglądać pismo o mojej rezygnacji z tej funkcji??

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lip 2020 09:35

Rezygnacja członka zarządu z pełnionej funkcji powinna zostać złożona jednemu członkowi zarządu lub prokurentowi spółki, zgodnie z art. 205 § 2 ksh. Jeżeli jednak zarząd jest jednoosobowy to wówczas członek zarządu składa rezygnację wspólnikom, zwołując jednocześnie zgromadzenie wspólników, chyba że umowa spółki stanowi inaczej. Zaproszenie na zgromadzenie wspólników zawiera także oświadczenie o rezygnacji członka zarządu. Rezygnacja jest skuteczna z dniem następującym po dniu, na który zwołano zgromadzenie wspólników ( art. 202 § 6 ksh).