2019.04.11 godz. 15:00 Szczecin, Zachodniopomorskie

Rezygnacja z orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Wyjaśnienie sytuacji

Czy mogę zrezygnować z przyznanego mi w 2007 r na stałe orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Od 4 lat przebywam na emeryturze już nie pracuję i nie podejmę już pracy, nie będę więc korzystała z ulg i przywilejów jakie ono daje. Nie będę też ubiegał się nigdy o ponowne jego przyznanie. Orzeczenie to jest przeszkodą w zawarciu przeze mnie korzystnej polisy ubezpieczenia na życie w jednym z Towarzystw Ubezpieczeniowych u którego warunkiem zawarcia atrakcyjnej dla mnie polisy, jest rezygnacja z posiadanego orzeczenia. Z góry dziękuję za pomoc i pozostaję z nadzieją na pozytywną odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2019 19:21

co to znaczy zrezygnować? W przepisach brak jest czegoś takiego jak rezygnacją z orzeczenia. Takie orzeczenie wydaje przecież komisja. Można stwierdzić nieważność takiego orzeczenia bądź wznowić całe postępowanie. Można się do takiego orzeczenia nie przyznać. Można się do niepełnosprawności nie przyznać o ile nie jest widoczna. Proszę pamiętać, że przy ubezpieczeniach na życie, TU na prawo skierować Pana na badania lekarskie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 44% uznało tę odpowiedź za pomocną (9 głosów)