2023.11.07 godz. 12:29 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Rezygnacja z wynagrodzenia za niewykorzystany urlop

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, miałam umowę o pracę na zastępstwo 1.08-31.10. Została przedłużona na listopad. Mam 10 dni urlopu wypoczynkowego. Podczas podpisywania umowy na listopad dostałam do podpisu oświadczenie, że zgadzam się na rezygnację z wynagrodzenia za niewykorzystany urlop. Chciałabym wykorzystać ten urlop w 2 ostatnich tygodniach pracy. Boję się, że pracodawca nie da zgody na urlop, bo może, jeśli nie będzie miał mnie kto zastąpić, a nie ma kto mnie zastąpić. W takiej sytuacji zostaję bez urlopu i bez wynagrodzenia za urlop. Co robić?Czy mogę pójść do kadr, poprosić o ten dokument i go zniszczyć?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lis 2023 14:58

Możliwe jest porozumienie między pracownikem a pracodawcą o niewypłacenie ekwiwalentu i ’’przeniesieniu’’ prawa do urlopu na okres obowiązywania następnej umowy o pracę. Być może takie porozumienie Pani podpisała.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)