2020.09.23 godz. 11:44 Warszawa, Mazowieckie

Czy należy się zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Rodzice 15 lat temu przepisali w formie darowizny dom na jedno z dzieci a sobie zapewnili tzw.dozywotke. Ojciec zmarl 10 lat temu.Matka jeszcze żyje.Ja dowiedzialam sie o darowiznie dopiero teraz.Czy należy mi sie zachowek czy jest juz za pozno?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2020 11:58

Dzień dobry, jeśli nieruchomość została przepisana w formie umowy dożywocia to niestety nie można od jej wartości żądać zapłaty zachowku. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)