2022.11.13 godz. 09:31 Skoczów, Śląskie

Rodzice chcą przepisać na mnie i żonę cześć domu.Jak wykonać przepis,aby wyszedł najkorzystniej i jakie to koszta?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry , wykonaliśmy z żoną remont części domu moich rodziców,którzy są ba chwilę obecną współwłaścicielami domu,teraz rodzice chcą zrobić przepis.Dowiedziałem się,że przy przepisie na Syna koszty nie są duże,ale gdy dochodzi do tego żona opłaty są spore.Czy idzie ten przepis zrobić w sposób taki aby ominąć duże opłaty za żonę? Jakie dokumenty będą potrzebne do przepisu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lis 2022 12:47

Dzień dobry, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie darowizna nieruchomości na rzecz syna. W tej sytuacji nie będzie kosztów podatkowych.