2024.04.18 godz. 20:19 Kraków, Małopolskie

Spadek po zmarłych rodzicach

Wyjaśnienie sytuacji

Rodzice mieli 5 dorosłych dzieci. Ich zamężna córka zmarła po śmierci rodziców, nie mając żadnych dzieci. Czy do spadku po rodzicach będzie też brany mąż zmarłej córki

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Magdalena Jurkowska

Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Kwi 2024 09:38

Po rodzicach (a ściślej - po każdym z rodziców dziedziczył drugi rodzic oraz 5 dzieci - o ile żadne z nich nie zostało wydziedziczone, nie odrzuciło spadku itp.). Jeśli jedna z córek, która odziedziczyła część spadku po rodzicach zmarła później, to spadek po niej (zatem również rzeczy, które odziedziczyła po zmarłych rodzicach) będzie dziedziczył jej mąż oraz jej rodzeństwo (normalnie po bezdzietnym małżonku dziedziczy mąż/żona i rodzice, ale w przypadku śmierci rodziców - dziedziczą ich dzieci).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)