2023.05.18 godz. 10:54 Łódź-Widzew, Łódzkie

Zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Rodzice mieli wspólne mieszkanie. Po śmierci ojca jako spadek po nim przypadło równo po 1/3 - mnie, mamie i bratu. Przez ostatnie lata brat zupełnie zniknął, ja się opiekowałam mamą, która zapisała notarialnie jako testament swoją część na mnie (brat pominięty). Mama zmarła mając 93 lata. Czy po "pojawieniu się brata" , może się on ubiegać o zachowek z tej przepisanej przez mamę na mnie części? Dziękuję. JB

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Maj 2023 10:20

Tak - w opisanym stanie faktycznym.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)