2020.08.12 godz. 14:12 Kielce, Świętokrzyskie

odbior uzyczonych pieniedzy

Wyjaśnienie sytuacji

rodzice moi (starsze osoby)uzyczyli ex partnerce mojego brata pieniadze na zakup maszyn do rozwiniecia swojej dzialalnosci.nie posiadaja potwierdzenia na papierze.sytuacja ta juz trwa ok 5 lat.osoba ta wypiera sie oddania kwoty.zaznaczam ze rodzice sa juz starsi 89,79 lat.jakie mam szanse i jak zaczac postepowanie aby odzyskac pieniadze.dla nich emerytow jest to dosc duza kwota 40000 zl.z gory dziekuje za udzielenie pomocy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sie 2020 19:43

Dzień dobry, przede wszystkim proszę pisemnie wezwać pożyczkobiorcę do zwrotu kwoty 40 000 zł. Proszę również ustalić w jaki sposób pieniądze zostały przekazane, kiedy, kto był świadkiem. Jeżeli po wezwaniu nie otrzymają rodzice zwrotu pożyczonej kwoty to pozostaje złożenie pozwu ( proszę pamietać o terminach przedawnienia, które wynosi 6 lat) lub zawiadomienie prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)