2023.11.29 godz. 14:50 Lublin, Lubelskie

pismo

Wyjaśnienie sytuacji

Rodzice ok 30 lat temu pobudowali dom na działce siostry mamy . Dziś nie żyją w zbyt dobrych stosunkach. Budując dom rodzice wzieli kredyt. Siostra mamy wysłałam pismo wypowiadające umowę użyczenia (żadnej umowy nie było) i opuszczenie budynku (gdzie siostra mamy nie miała żadnego wkładu w jego budowę). Co zrobić w tym przypadku?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lis 2023 15:11

Umowa użyczenia może być zawarta ustnie (nie wymaga formy pisemnej). Co do samej sprawy, zasadnym wydaje się żądanie przeniesienia własności działki na mamę, oczywiście za odpowiednim wynagrodzeniem. Niewątpliwie koneiczne będzie postępowanie sądowe. Jeśli potrzebujecie Państwo pełnomocnika, zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl