2021.11.04 godz. 16:48 Poddębice, Łódzkie

Zachowek.

Wyjaśnienie sytuacji

Rodzice przepisali na mnie dom w formie darowizny. Ojciec nie żyje 10 lat. Brat domaga się zachowku po nim.Czy należy mu się? Czy jest jakaś możliwość aby po matce też nie dostał nic?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2021 22:35

Termin na dochodzenie zachowku wynosi 5 lat. Jeśli ojciec zostawił testament to termin liczy się od daty ogłoszenia testamentu. Jeśli testamentu nie było termin należy liczyć od daty śmierci ojca.