2024.03.04 godz. 21:33 Gliwice, Śląskie

umowa zrzeczenia się dziedziczenia

Wyjaśnienie sytuacji

Rodzice przepisali notarialnie dom mojej siostrze nie informując mnie o tym. teraz chcą abym podpisał Umowę zrzeczenia się dziedziczenia. Czy po podpisaniu umowy czyli zrzeczeniu się dziedziczenia będę musiał opiekować się rodzicami? Chciałbym aby siostra w zamian za spadek zaopiekowała się rodzicami w razie choroby czy niepełnosprawności. Jaki powinien być tok postępowania? Jaka umowa powinna być sporządzona?

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

EDYTA KOSTRZEWA

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Mar 2024 08:36

Witam , cieżko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie , zbyt mało precyzyjnie sporządzone. Zapraszam do kontaktu telefonicznego 507437019 na darmowa konsultacje postaram sie doradzić po zaczerpnięciu większych informacji . Pozdrawiam . Straszy Prawnik Kancelarii Doradców Prawnych Ul. Kościuszki 25/5 40-048 Katowice
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)