2023.11.22 godz. 17:34 Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

jak uzyskac akt własności

Wyjaśnienie sytuacji

rodzice zajmuja od 30 lat działkę po dziadkach mamy . Tam tez mieszkaja ,maja meldunek. W księgach wieczystych jako właściele widnieja nadal diadkowie. Jak rodzice moga uzyskać własność. dodam że mama ma 2 siostry. Ostatnio usłyszeli że alno po 100 tyś spłaty dla sióstr, lub 40 tys koszty sprawy. Nie ma innego rozwiązania?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lis 2023 18:14

Być może stan faktyczny pozwala na nabycie własności poprzez zasiedzenie w złej wierze. Jeśli nie ma takiej możliwości, pozostaje postępowanie spadkowe oraz dział spadku połączony ze zniesieniem współwłasności (za spłatą pozostałych spadkobierców). W razie pytań zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl