2024.05.23 godz. 22:29 Pińczów, Świętokrzyskie

Czy mogę zabrać z domu swoje rzeczy

Wyjaśnienie sytuacji

Rodzina po zmarłym bracie mojej matki domaga się uregulowania własności domu rodzinnego mojej matki jestem tam zameldowany ponad 20 lat ja dbałem o te posiadlosc robiłem remonty czy mogę zabrać rzeczy które kupiłem np. Wannę toaletę umywalkę płytki ze ścian ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2024 15:16

Jeżeli jest to dom rodzinny Pana Matki i Ona była właścicielką, to w pierwszej kolejności Pan dziedziczy spadek z ustawy. Jeżeli jednak dom nie należał do Pana Matki, to może Pan żądać zwrotu poniesionych nakładów. Nie za bardzo można zabrać wannę, umywalkę itp., bo pomieszczenie sanitarne stanie się nieużyteczne. No chyba, że zastąpi Pan to tym co było tam wcześniej. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)