2024.05.22 godz. 11:22 Krobia, Wielkopolskie

Kara

Wyjaśnienie sytuacji

Rok temu byłam z rodzina na wakacjach i nasz lot został opóźniony 7.5 godz , złożyłam wnioski o odszkodowanie przez dwie firmy , jedna firma odezwała się szybko druga przeciągała, i pierwsza firma załatwiła sprawę szybko , szczerze zapomniałam o drugiej i tez myślałam że jak lot zamknie sprawę to tamta firma zostanie poinformowana o tym , teraz wysłali mi fv z kara za brak poinformowania 2000 zł , czy musze zapłacić, bo to połowa moje odszkodowania

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Maj 2024 11:30

Kara umowna w określonej wysokości powinna wynikać wprost z zawartej umowy. Nie ulega jednak wątpliwości, że zleceniobiorcy należy się wynagrodzenie z tytułu wykonanej pracy - nie sposób określić kwotę, jak również odnieść się do samej istoty kary, nie znając treści umowy oraz zawartych porozumień.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)