2024.03.27 godz. 20:24 Gdańsk, Warmińsko-mazurskie

problem z oddzyskaniem pieniedzy

Wyjaśnienie sytuacji

Rok temu pożyczyłem znajomej pieniądze na zakup materiałów do produkcji świeczek zapachowych,a ona teraz ma problem by mi je zwrócić,bo twierdzi,że miałem jej pomagać i zawaliłem to więc nie czuje się mi nic winna.Pieniądze pożyczone,materiał zmarnowany,a ja nie wiem czy mogę sądownie ubiegać się o zwrot przelewu.Proszę o pomoc,bo nie wiem jak mam to rozegrać.pożyczka była bez umowy,więc znajoma może różne powody sobie wymyślać i światków ustawiać na swoją korzyść.Ja na dowód ma tylko potwierdzenie przelewu i rozmowę na komunikatorze.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2024 10:28

Pytanie jakie ustalenia między Państwem wynikają z utrwalonej rozmowy na komunikatorze. Czy był ustalony termin zwrotu pieniędzy i inne warunki. Po analizie treści korespondencji można będzie coś więcej stwierdzić.