2022.11.17 godz. 08:12 Wrocław, Dolnośląskie

Zwrot wypłaconej prowizji

Wyjaśnienie sytuacji

Rok temu pracowałem jako agent ubezpieczeniowy poprzez umowę b2b. Po zrezygnowaniu z pracy zaczęły przychodzić do mnie listy z wezwaniem do zapłaty wypłaconej prowizji przez firmę zatrudniająca. W razie potrzeby przedstawię problem dogłębniej wraz z umowami zatrudnienia.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lis 2022 13:01

Dzień dobry, zapewne warto będzie odpowiedzieć na wezwania do zapłaty po analizie na jakiej podstawie jest żądanie (zapewne art. 761 z indeksem 4 k.c.) i czy może ono być potencjalnie zasadne. Być może przy odpowiedniej argumentacji uda się uniknąć pozwu o zapłatę ze strony zleceniodawcy. Jednak tak jak Pan pisze - bez szczegółów trudno udzielić rzetelnej porady prawnej. Pozdrawiam, adw. Michał Filec