2021.03.17 godz. 18:47 Inowrocław, Kujawsko-pomorskie

Pozew o alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Rok temu złożyłam pozew o alimenty w imieniu syna, jednak jego ojciec nie odebrał pisma, a mi kazano ustalić jego adres zamieszkania. Nie wiedziałam co mam zrobić w tej sytuacji i po czasie sprawa została umorzona. Czy mogę złożyć pozew od nowa i co powinnam zrobić, aby ustalić adres zamieszkania byłego partnera?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Mar 2021 22:07

Pozew należy złożyć od nowa, innego wyjścia nie ma. Trzeba wskazać możliwy adres pozwanego, a następnie jeśli nie uda się doręczyć - Sąd zobowiąże do doręczenia poprzez komornika. Jeśli komornikowi się nie uda lub ustali że dana osoba tam nie mieszka, zleca Pani komornikowi poszukiwanie adresu pozwanego - po jego ustaleniu przez komornika, wskazuje go Pani Sądowi.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)