2022.10.28 godz. 12:18 Białystok, Podlaskie

roszczenia dotyczące przelewów na poczet opłat domowych

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkanie - kupione przeze mnie wraz z kredytem przed zawarciem małżeństwa . Przed zawarciem małżeństwa wykończone i urządzone za wspólne pieniądze ( moje i narzeczonego). Po zawarciu małżeństwa mąż przelewał regularnie na moje konto przelew na opłaty (rata mojego kredytu, czynsz, opłaty eksploatacyjne). Czy po rozwodzie ma prawo roszczenia zwrotu wpłaconych środków na poczet opłat ? lub wykończenia mieszkania przed ślubem?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Albińska

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2022 22:30

Po rozwodzie mąż ma prawo żądać zwrotu połowy środków wpłaconych na poczet opłat. Co do wykończenia mieszkania również może żądać zwrotu poczynionych przez siebie nakładów w udowodnionej wysokości na wykończenie mieszkania stanowiącego Pani majątek osobisty.