2023.07.20 godz. 12:41 Paczków, Opolskie

Roszczenia finansowe za zmianę udziałów we wspólnocie mieszkaniowej

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Czy jeśli ktoś pomimo zrzeczenia się 15 lat temu roszczeń na piśmie o pozostałą część strychu , ponieważ nad swoją częścią mieszkania przerobił sobie strych na mieszkanie , a teraz jednak wystąpił do sądu o zapłatę o demnie za tą pozostałą część którą przebudowałem za jego zgodą też na mieszkanie. Czy nie jest to próba wyłudzenia zgodnie z art. 286

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lip 2023 12:56

Nie, nie jest to próba wyłudzenia. Niemniej jednak warto przyjrzeć się zasadności roszczenia. Zapraszam wraz z dokumentami w sprawie do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl