2024.06.27 godz. 14:00 Pruszków, Mazowieckie

Rozliczenie mediów przy wynajmie nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Mieliśmy podopisaną umowę najmu okazjonalnego z najemcami na czas określony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Płatność za prąd zgodnie z rachunkami z PGE. W połowie najmu najemcy się wyprowadzili, 28.02.2024. Faktura za energię elektryczną była z datą 21.03.2024. Nie mamy fizycznego odczytu z dnia 28.02.2024. Najemca odmawia zapłacenia proporcjonalne za niepelny okres. Po ich wyprowadzeniu nikt tam nie mieszkal a my odebralismy mieszkanie dopiero 01.06.2024 po powrocie do Polski. Czy mam prawo oczekiwać proporcjonalnej zaplaty za okres 42/62 dni.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Cze 2024 16:40

To zależy jakie są postanowienia umowy. W jaki sposób została rozwiązana umowa najmu? Czy został podpisany protokół zdawczo-odbiorczy? Z wyrazami szacunku