2024.04.10 godz. 12:11 Warszawa, Mazowieckie

Rozliczenie z były pracodawcą za podnoszenie kwalifikacji

Wyjaśnienie sytuacji

Pracodawca opłacił mi studia i żeby nie musieć zwracać kosztów powinnam przepracować po zakończeniu edukacji 2 lata. Zwolniłam się przed upływem 2 lat i uzgodniliśmy, że na pokrycie tych kosztów będzie wartość premii brutto za ostatnie 4 miesiące pracy. Podpisaliśmy do tego oświadczenie stosownie zapisując że to będzie wartość premii brutto a różnice zapłacę przelewem. Dziś dostaję wyliczenie, że jest do zapłaty x zł po odjęciu wartości netto premii tłumacząc się, że zostały odprowadzone od tego podatki. W tym wypadku mam rozumieć, że oświadczenie jest nieważne ? Proszę o odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Kwi 2024 20:16

Uzgodniliście Państwo, że po zakończeniu pracy zapłaci Pani pracodawcy kwotę = wartości premii za ostatnie 4 miesiące w kwocie brutto. Dlaczego więc miałaby powstać jakaś różnica? Nie bardzo rozumiem, dlaczego został odprowadzony podatek od tego co Pani pracodawcy miała zapłacić? Z wyrazami szacunku