2021.06.10 godz. 01:41 Tuszyn-Las, Łódzkie

Rozpowszechnienia wizerunku na portalu społecznościowym

Wyjaśnienie sytuacji

W dniu dzisiejszym na Facebooku został opublikowany filmik na którym widać moją mamę na spacerze z psami. Na filmiku widać jak pies oddaje mocz na jeden ze znajdujących się drzewek. Drzewka te znajdują się w miejscu publicznym pomiędzy ulicą a chodnikiem. Po rozmowie z osobą prowadzącą konto zostaliśmy poinformowani że nagranie nie zostanie skasowane ze względu na to że "nagranie było udostępnione policji i nie było przeciwskazań do wstawienia go na naszą stronę" Chciałam zapytać czy mogliby Nam państwo powiedzieć co moglibyśmy zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Cze 2021 21:23

zdobyć dane osobowe osoby która nagrała celem rozpowszechnienia obraz z wizerunkiem osoby i psa której dotyczy i spróbować ustalić dalsze losy nagrania czy zostały już gdziekolwiek opublikowane. warto wskazać że publikacja wizerunku cudzego bez jego zgody jest zakazana nawet jeśli ma zostać przesłana organom ścigania.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)