2024.01.26 godz. 13:11 Przysucha, Mazowieckie

konkubent

Wyjaśnienie sytuacji

rozstalam sie z konkubetem, wczesniej przepisalam na niego firme oraz dwa auta. czy obecnie mam jakiekolwiek prawo dochodzic odszkodowania badz podzialu majatku. Nie laczyl nas zadnen zwiazek formalny, Konkubent jest nadal zameldowany w moim domu jak rowniez dzialalnosc prowadzona jest pod moim adresem zamieszkania, de facto naszym wspolnym. Dom nalezy do mnie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sty 2024 13:21

W związku nieformalnym nie powstaje wspólność majątkowa, a zatem nie ma możliwości podziału majątku (chyba, że nabycie nastąpiło wspólnie). Jednakże istnieje kilka sposobów dotyczących wzajemnych rozliczeń - w opisanym stanie będzie to odwołanie darowziny, bezpodstawne wzbogacenie, rozliczenie nakładów itp. Jeśli potrzebuje Pani pomocy prawnej, zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)