2021.08.29 godz. 14:58 Wrocław, Dolnośląskie

Alimenty na dzieci

Wyjaśnienie sytuacji

Rozstałam się z partnerem, nie mieliśmy ślubu. Chciałabym się dowiedzieć czy alimenty muszę wnioskować do sądy, czy można np podpisać taka umowę, że płaci na dzieci co miesiąc u prawnika czy mediatora? I czy takie coś wystarczy, abym no mogła się starać o rodzinne w mopsie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Wrz 2021 11:45

Wystarczy ugoda zawarta przed mediatorem ora zatwierdzona przez sąd wystarczy. Jeżeli są Państwo zgodni to jest to szybsza procedura. Jeżeli nie ma zgody to proszę złożyć pozew o alimenty wraz z zabezpieczeniem. Pozew o alimenty jest zwolniony od opłat.

Zmodyfikowano dnia: 01 Wrz 2021 11:46