2022.03.04 godz. 13:59 Modliborzyce, Lubelskie

Rozstałem się z żoną i planujemy rozwód. Najpierw muszę uruchomić proces rozwodowy czy podzielność majątkową

Wyjaśnienie sytuacji

Rozstałem się z żoną i planujemy rozwód . Jestem w trakcie zakładania firmy transportowej i nie chce żeby żona dostała coś z firmy. Pytanie czy sprawa rozwodowa od razu dzieli nas majątek Czy muszę najpierw złożyć separację bądź podzielność majątkowa a dopiero później sprawę rozwodową?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Mar 2022 20:48

Dzień dobry, w opisanej sytuacji proszę zaproponować żonie rozdzielność majątkową. W razie sprzeciwu z jej strony będzie Pan musiał złożyć pozew do sądu o ustanowienie rozdzielności majątkowej. Niezależnie od tego może Pan złożyć pozwę o rozwód. Najczęściej podczas rozwodu nie dokonuje się podziału majątku. Pozdrawiam