2023.09.17 godz. 10:27 Nowy Bytom, Śląskie

Rozstanie się w trudny okolicznościach, jestem mężczyzną który jest prześladowany przez własną zone

Wyjaśnienie sytuacji

13:lat małżeństwa 3 dzieci , jedno przysposobione, 4 lata temu zostałem skazany za przemoc w rodzinie. Mieszkam z żoną i teściową, zdarzenie było fałszywe że bije pije i grozę, otrzymałem wyrok była separacja i usunięcie z domu, po długich rozmowach vwrocikem. Mam wyrok za przemoc zafałszowany przez żonę i teściową a ja przyrtaknokem że to prawda. Do dziś jestem zastraszany że mogę mieć powtórkę. Mam dość takiego współżycia chce odejść. Ale mamy długów tyle co dochodów, co ja mam robić gdzie iść, nie mam gdzie zamieszkać po odejściu, pomimo E tylko ja pracuję nie mam pieniędzy . Pomocy!

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Wrz 2023 11:06

Po 1 - proszę wnieść o orzeczenie rozwodu. Po 2 - jeśli mieszkanie stanowi majątek wspólny - konieczny będzie podział majątku i zniesienie współwłasności za spłatą. Po 3 - jeśli wyrok w sprawie o znęcanie jest parwomocny, nie można mówić o "zafałszowaniu" - wyrok ten może być brany pod uwagę przez sąd przy orzekaniu rozwodu (z Pana winy). Jeśli potrzebuje Pan odpłatnej reprezentacji w sprawie o rozwód, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)