2019.09.16 godz. 12:24 Warszawa, Mazowieckie

Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z winy pracownika

Wyjaśnienie sytuacji

Pracownik notorycznie nie rozlicza się z udzielanych zaliczek na wydatki służbowe. Łącznie kwota nierozliczonych zaliczek wynosi ok. 15 tys. zł. Czy w zaistniałych okolicznościach można rozwiązać umowę bez wypowiedzenia z winy pracownika powołując się na art. 100 KP w związku z art. 124 KP?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Sławomir Kamrowski

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Wrz 2019 18:14

W mojej ocenie jest to ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych. Proszę pamiętać o terminach.