2020.05.23 godz. 18:16 Pabianice, Łódzkie

Rozwiązanie umowy najmu lokalu w CH Ptak w Rzgowie

Wyjaśnienie sytuacji

Czy możliwe jest rozwiązanie umowy najmu zawartej na czas określony w 2017 r wygaśnięcie rok 2027 z powodu nie przewidzenia zaistniałej sytuacji skutków Covid-19 w chwili podpisania umowy Brak jakichkolwiek przychodów z tytułu prowadzenia działalności handlowej w/w CH Ptak

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Wołczkiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Maj 2020 19:34

Jeżeli w umowie nie ma klauzuli umożliwiającej rozwiązanie takiej umowy, to jest to problem. Powołanie się na kodeks cywilny - siłę wyższą czy klauzulę rebus sic stantibus jest możliwe, ale nie mamy pewności jak podejdą do tego sądy, które zapewne będą niedługo te dylematy rostrzygać.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 80% uznało tę odpowiedź za pomocną (5 głosów)