2020.04.06 godz. 23:10 Gdańsk, Pomorskie

Rozwiązanie umowy najmu mieszkania na czas określony

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Potrzebuję rady pomocy co mam robić. Niespełna miesiąc temu podpisalem umowę o wynajem mieszkania na rok. Niestety jestem chciałbym zrezygnować z tego mieszkania. W umowie są podane tylko 2 powody rozwiązania umowy przez wynajmującego. Czy ja mam jakieś szanse na normalne załatwienie tej sprawy? Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Patrycjusz Miłaszewicz

Góra, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Kwi 2020 18:28

Dzień dobry, stosownie do art. 673 § 3 k.c. w przypadku zawarcia umowy najmu na czas określony - wynajmujący oraz najemca mogą wypowiedzieć najem w przypadkach określonych w umowie. Z treści pytania wynika, iż w umowie najmu strony nie wprowadziły postanowień w zakresie prawa do wypowiedzenia umowy przez najemcę dlatego też nie przysługuje Panu prawo do wypowiedzenia umowy. Proponuję zatem porozmawiać z wynajmującym oraz zaproponować rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Być może Pana argumenty zostaną wysłuchane. Z poważaniem radca prawny Patrycjusz Miłaszewicz.