2020.03.19 godz. 21:20 Gostyń, Wielkopolskie

Rozwiązanie umowy o naukę angielskiego dla dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Moje dziecko uczęszcza na dodatkowe lekcje angielskiego w grupach. W związku z sytuacja z koronawirusem zajęcia się nie odbywają. Strona umowy chce przejsc na lekcje online co nam nie odpowiada. Czy mogę wypowiedzieć tą umowę?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Mar 2020 11:47

Bez znajomości treści umowy nie sposób odpowiedzieć czy i w jakich sytuacjach można tę umowę wypowiedzieć. W pytaniu brak jest informacji jakiego rodzaju jest to umowa, a bez tej informacji nie sposób jest ocenić jakie przepisy ogólne kodeksu cywilnego można do niej zastosować. W pierwszej kolejności proszę zatem sprawdzić treść umowy w zakresie możliwości i przyczyn jej wypowiedzenia lub rozwiązania bez wypowiedzenia w razie niemożliwości świadczenia usługi w uzgodnionej formie.