2020.01.26 godz. 14:03 Przemyśl, Podkarpackie

Rozwiązanie umowy o pracę z winy pracodawcy

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem miesięczne wypowiedzenie od pracodawcy bez podania przyczyny czy w trakcie tego wypowiedzenia mogę dac wypowiedzenie trybie natychmiastowym z winy pracodawcy. Powód opóźnienia z wypłatą wypłatą wpływa co miesiąc ale w dniach 25-30. Proszę o odpowiedz

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Spychała

Piekary Śląskie, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sty 2020 20:56

Zgodnie z art. 30 §4 w oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy. Brak takiego uzasadnienia może skutkować w przypadku powództwa do sądu pracy odszkodowaniem lub przywróceniem do pracy. Z kolei zgodnie z art. 36 §6 strony mogą po dokonaniu wypowiedzenia umowy o pracę przez jedną z nich ustalić wcześniejszy termin rozwiązania umowy; ustalenie takie nie zmienia trybu rozwiązania umowy o pracę.