2019.12.12 godz. 09:37 Wrocław, Dolnośląskie

rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem

Wyjaśnienie sytuacji

30 września rozwiązaliśmy z pracownikiem umowę o pracę za wypowiedzeniem, z okresem wypowiedzenia "0" dni, który upłynął 30 września. czy taki termin wypowiedzenia jest możliwy, jeżeli nie , to jak to naprawić

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Izabela Odziemiec

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lut 2020 08:53

Jest możliwość odwołania się od wypowiedzenia do sądu pracy, jeśli przyczyny wskazane w wypowiedzeniu nie są zasadne, lub są nieprawdziwe. Sąd oceniając stan sprawy po przeprowadzeniu postępowania, przyznając Pani/Panu rację zasądzi odszkodowanie
Tak Nie

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Gru 2019 10:58

Zgodnie z art. 36 k.p . jeśli rozwiązanie umowy o pracę następuje za wypowiedzeniem, okres wypowiedzenia wynosi odpowiednio: -2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy; -1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy; -3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)