2022.10.12 godz. 15:46 Biszcza, Lubelskie

Rozwiązanie umowy o zarządzanie nieruchomością

Wyjaśnienie sytuacji

Podpisałem umowę o zarządzanie nieruchomością tj. mieszkaniem, ale finalnie nie przekazałem kluczy bo firma nie wzbudziła mojego zaufania co do przekazania kluczy. Nie praktykowali żadnego protokołu odbioru kluczy więc postanowiłem ich nie przekazywać i zakończyć współpracę. Chce wypowiedzieć umowę, ale firma twierdzi, że muszę zapłacić 250 zł z uwagi na poniesione koszty wysłanego kuriera po klucze oraz za sam fakt podpisania i nie wywiązania się z umowy. Czy jest to prawidłowe ? Czy mogę wypowiedzieć umowę zgodnie z jej zapisem tj. 14 dniowym terminem wypowiedzenia bez tych kosztów?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Maciej Tokarski

Stalowa Wola, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2022 11:32

Jak najbardziej może Pan wypowiedzieć - 250 zł tj. podejrzewam Kara umowna. Kary umownej można żądać za nienależyte wykonanie zobowiązania. Ciężko w Pana przypadku stwierdzić, czy do takowego doszło. Pozdrawiam