2022.05.04 godz. 17:13 Kraków, Małopolskie

Podział majątku a inflacja

Wyjaśnienie sytuacji

Rozwiodłam się z mężem ponad 2 lata temu. Do 2025 mąż ma mnie spłacić (za opuszczenie mieszkania) do określonej kwoty określonej przy mediacji. Inflacja w Polsce rośnie, czy mogę domagać się wyrównania spłaty, która bierze pod uwagę poziom inflacji w momencie spłaty? Np. Mąż musi oddać mi 100k PLN, które na moment podpisania mediacji miały inną wartość niż na dzień dzisiejszy. Czy da się i jak uwzględnić tę różnice wartości pieniądza? Dziękuję.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Maj 2022 12:56

A jak sprawa się zakończyła? Ugoda mediacyjna została zatwierdzona przez Sąd? Byliście u notariusza?