2023.04.24 godz. 16:23 Opole, Opolskie

Podzial mieszkania po rozwodzie

Wyjaśnienie sytuacji

Rozwod 2,5 toku temu w Danii . Na dzien dzisiejszy mamy Mieszkanie razem w Opolu chcemy to rozwiazanie jakie opcja kiedy zatrzymam Mieszkanie musze exmeza splacic i teraz czy od wartosci kiedy kupilismy czy od wartosci jaka teraz stoi Mieszkanie . ? Dziekuje

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2023 10:22

Dzień dobry. W opisanej sytuacji należy dokonać podziału majątku wspólnego wraz ze zniesieniem współwłasności w nieruchomości. Wartość mieszkania ustala się na dzień orzekania, czyli według cen obecnych. Oczywiście udział współwłaściciela można pomniejszyć odpisując własne nakłady poczynione na wspólną nieruchomość. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)