2023.11.19 godz. 23:09 Bytomiec, Lubuskie

Rozwód a darowizna w formie pieniędzy w trakcie trwania małżeństwa

Wyjaśnienie sytuacji

Więc czeka mnie rozwód z mężem moje pytanie brzmi czy jeżeli mąż w trakcie naszego małżeństwa dostał darowiznę w formie pieniężnej i ta czesc zaiwestowal w dom ale niestety nie byłam zawarta moja osoba w tej umowie o darowiznę czy to będzie przy podziale majątku jako jego osobisty majątek ? Kupno domu jest jako wspólność

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lis 2023 09:05

Tak, darowizna stanowi majątek osobisty, a zatem kwota zainwestowana we wspólny majątek będzie podlegała rozliczeniu.