2022.06.09 godz. 07:10 Warszawa, Mazowieckie

rozwód-rozdzielczość majątkowa a zakupione meble

Wyjaśnienie sytuacji

Od 10 miesięcy jestem po rozwodzie. Od 2007 roku mieliśmy rozdzielczość majątkową. Obecnie wyprowadzam się z zajmowanego wraz z ex mieszkania komunalnego i chcę zabrać sofy i pralkę, które to rzeczy zakupiłam wyłącznie za swoje pieniądze. Mam obawy, że mimo ex mąż nie dołożył się finansowo ani do tych rzeczy ani innych może utrudniać mi przeprowadzkę i zabranie przedmiotów zakupionych z moich środków. Czy fakt, że była ustanowiona rozdzielczość majątkowa świadczy o tym, że te przedmioty są moją własnością? Na wszystko mam faktury.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Cze 2022 14:24

Jeżeli rozdzielność majątkowa była ustanowiona przed zakupem wyżej wymienionych rzeczy i zostały one zakupione z Pani środków, to należą one wyłącznie do Pani.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)