2022.07.24 godz. 22:16 Myślenice, Małopolskie

Rozwód - ustalenie alimentów i opieki nad dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Witam niestety mój mąż przez swój alkoholizm zmusił mnie do rozwodu. Mąż popijał jak w trakcie ciąży zdarzala mu się przemoc słowna jak i fizyczna. Nadużywa alkoholu a mianowicie pije codziennie odeszłam od niego 3 tygodnie temu ustalaliśmy że będzie mi pomagał finansowo przy czym mąż przesyła mi 500 zł a dzieckiem nie wykazuje zainteresowania przyjeżdża na parę godzin ( oczywiście w tym czasie pije ) po czym robi awanturę i wraca do swojego domu. Na ten moment gdyby nie pieniądze z urlopu macierzyńskiego nie miałabym za co utrzymać siebie i dziecka

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Górka

Cieszyn, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lip 2022 10:40

Jeżeli jest Pani zdecydowana na rozwód, to w trakcie sprawy rozwodowej uda się Pani uzyskać zasądzenie alimentów na dzieci oraz uregulować zasady utrzymywania kontaktów z dziećmi. Wszystkie wnioski w tym zakresie musi Pani opisać w pozwie o rozwód. Możliwe jest również uzyskanie zabezpieczenia na czas trwania postępowania rozwodowego. Rozwód orzeka Sąd Okręgowy. Jeśli jeszcze chce Pani z rozwodem poczekać, a konieczne jest już teraz zasądzenie alimentów, należy wystąpić z pozwem do Sadu Rejowego - wydziału rodzinnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)