2024.01.30 godz. 16:38 Starogard Gdański, Pomorskie

Rozwód z mężem a mieszkanie po moich rodzicach

Wyjaśnienie sytuacji

Witam zacznę od początku ślub wzięliśmy w 1993 r mąż wprowadził się do mnie do mieszkania mieszkałem z rodzicami. Mieszkanie było zakładowe, później zakład oddał miesxkanie do miasta I miasto sprzedało za 10 procent wartości w 2004 roku mojej Mamie. Mama jako jedyna jest wpisana do księgi wieczystej niestety umarła w 2013 roku nie zostawiając testamentu mam jeszcze 4 starszego rodzeństwa. Moje pytanie brzmi bo chce się rozwieść czy mąż do tego mieszkania jakie kolwiek prawa spadkowe np za zasiedzenie czy może się nie wyprowadzić po rozwodzie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2024 16:47

Mieszkanie jest Pani w części (wraz z pozostałym rodzeństwem). Majątek nabyty w drodze dziedziczenia stanowi majątek osobisty i nie wchodzi do wspólności małżeńskiej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)