2023.09.12 godz. 15:46 Kietrz, Opolskie

Rozwod, alimenty oraz podział majątku

Wyjaśnienie sytuacji

Rozwod z mężem który zdradził. Alimenty na małoletnia córkę że zostaje z matką i kontakty. Podział majątku gdzie w księgi wieczyste wpisana jest egzekucja komornicza maz ma komornika. Ogólnie potrzebuje pomocy napisać taki pozew i resztę. Co zrobić jaki koszt będzie

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Wrz 2023 19:08

Dzień dobry. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak sformułowane pytania. Bardzo wiele zależeć będzie od detali, które będą wpływały na stopień skomplikowania sprawy, a co za tym idzie również na koszty, z którymi należy się liczyć. W pierwszej kolejności proponuje zastanowić się czy chce Pani rozwiązać małżeństwo poprzez rozwód z wyłącznej winy męża, czy nie koniecznie... Pierwsza opcja będzie droższa i zwykle dużo bardziej czasochłonna. Kwestie alimentów, opieki, kontaktów oraz również podział majątku można rozstrzygnąć już w sprawie rozwodowej. Opłata od samego pozwu to minimum 900 zł.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)