2021.10.12 godz. 15:02 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Zwrot za adwokata

Wyjaśnienie sytuacji

Rozwód z mojej winy. Adwokat współmałzonka kosztował 4000. Ile ja muszę oddać współmałżonkowi za adwokata?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Paź 2021 21:57

Sąd w wyroku rozwodowym ustali koszty procesu jakie będzie musiał Pan/Pani zwrócić swojemu współmałżonkowi. Na koszty procesu składają się: koszty opłaty sądowej od pozwu - w tym przypadku 600 zł , koszty zastępstwa procesowego plus opłata skarbowa za pełnomocnictwo w kwocie 17 zł. Koszty zastępstwa procesowego sąd zasądza według reguł określonych w rozporządzeniu sprawie opłat za czynności adwokatów. Stawka minimalna wg tego rozporządzenia za zastępstwo adwokata to 720 zł.Może ona być powiększona max do jej sześciokrotności jeśli sprawa była skomplikowana, nakład pracy adwokata był większy
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)