2020.11.04 godz. 22:23 Tychy, Śląskie

Rozwód z orzeczeniem o winie. Co stanowi dowód winy. Ustalenie opieki nad dziećmi. Podział majątku i spłaty kredytu

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkamy w Irlandii. Mój mąż po 13 latach małżeństwa się wyprowadził, i stwierdził że chce rozwodu. Mamy dwójkę małoletnich dzieci, z którymi on prawie nie utrzymuje kontaktu obecnie. I ja nas teraz utrzymuję. W Polsce podpisaliśmy rozdzielność majątkową, ale w Irlandii prowadziliśmy wspólne gospodarstwo domowe - wspólne konto i rozliczenie podatkowe. Dodam, że zostałam z kredytem na motor, którym on odjechał. Jak wygląda w takiej sytuacji podział majątku? Jak ustala się alimenty i widzenia z dziećmi? Od czego powinnam zacząć postępowanie rozwodowe?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lis 2020 12:42

Dzień dobry, wszystko zalezy czy chce się Pani rozwieść w Polsce czu Irlandii. Jeżeli w Polsce powinna Pani przygotować wszystkie dokumenty, czyli odpisy aktów urodzenia dzieci, małżeństwa, ustalic koszty utrzymania dzieci, tak by mogła Pani okreslić wysokość alimentów, zastanowic się nad kontakatami zdzieci z ojcem, a następnie napisac pozew. Jeżeli mają Państwo rozdzielność majatkową, a kredyt wzieła Pani na siebie, może Pani żądać zwrotu motocykla. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)