2023.09.15 godz. 11:41 Malbork, Pomorskie

Rozwód za porozumieniem stron. Co napisać jak się z nim zgadzam?

Wyjaśnienie sytuacji

Małżeństwo zostało zawarte po 4letniej znajomości, początkowo było udane, ale wkrótce zaczęło się psuć. Różnica charakterów i zainteresowań w coraz większym stopniu dzieliły małżonków. Mieliśmy inne zainteresowania i przestaliśmy ze sobą rozmawiać, zaczęliśmy się od siebie oddalać, uczucie ugasło i zaczęliśmy się bardziej traktować jak obcy sobie ludzie . Uczucie wygasło , a kryzys związku nastąpił ok. 6msc temu , kiedy zaprzestaliśmy kontaktów fizycznych i zaczęły prowadzić osobne gospodarstwa domowe. Nie ulega żadnej wątpliwości, że pomiędzy małżonkami wygasły wszelkie więzi uczuciowe, fizyczne oraz ekonomiczne, wygaśnięcie tych więzi ma charakter trwały. Spełnione są więc wszelkie przesłanki konieczne do orzeczenia rozwodu z art. 56 § 1 k.r.o Mając na uwadze powyższe, wnoszę jak na wstępie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Wrz 2023 08:52

Jeśli zgadza się Pani z twierdzeniami pozwu, proszę przyznać rację tezom stawianym w pozwie (w odpowiedzi na pozew). Aczkolwiek sam rozwód to nei wszystko - pozostaje kwestia alimentów i władzy rodzicielskiej (jeśli są dzieci), korzystania ze wspólnego mieszkania czy też podział majątku wspólnego. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)