2024.06.03 godz. 10:53 Radomsko, Łódzkie

Widzenia z dziećmi.

Wyjaśnienie sytuacji

Rozwodzę się z mezem,przemoc psychiczna względem mnie i dzieci i zdążyło się mu podnieść rękę na starszego syna(mam nagrania z dyktafonu), jest alkoholikiem.Odkąd wie że poszedł pozew rozwodowy do sądu to codziennie pyta o dzieci-okej odpowiadam i tyle.Czasem on próbuje dalszych rozmow nie związanych z dziećmi lecz jestem już psychicznie wykonczona i nie odpisuje -chodze do psychologa.Kilkukrotnie zdarzylo sie że nie dotarl na spotkanie->pytanie moje brzmi czy dalej to on ma prawo wymagać ode mnie ze będę zgadzać się na spotkania?Diagnozuje syna na autyzm,mam swoje spr i odpowiadają mi week

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Cze 2024 13:51

Dzień dobry, ojciec dziecka ma prawo do kontaktu z dzieckiem na równi z matką. Ich ograniczenie lub nawet pozbawienie może nastąpić jedynie na drodze sądowej po spełnieniu określonych warunków.