2022.03.15 godz. 02:56 Poznań, Wielkopolskie

Art 64 ust 4 ustawy o izbach lekarskich

Wyjaśnienie sytuacji

sąd lekarski zastosował ten artykuł i nie przedawnił karalności pomimo upływu 5 lat , bowiem prokuratura toczyła postępowanie w tej sprawie ( w fazie in rem). Teraz prokuratura umorzyła prawomocnie postępowanie( brak przestępstwa).Sąd lekarski nie odwiesił zawieszonego postępowania z art 54 ust 2 i nie zastosował art 64 ust 3 , argumentując tym że strona przeciwna wniosła subsydiarny akt oskarżenia. Czy sąd lekarski postąpił prawidłowo ? bo mam wątpliwości .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Kwi 2022 11:29

Postępowanie karne zakończyło się prawomocnie umorzeniem, a czyn (jak rozumiem) miał miejsce ponad 5 lat temu, zatem postępowanie dyscyplinarne powinno zostać umorzone z uwagi na przedawnienie, zgodnie z art. 64 ust. 3 Ustawy o Izbach Lekarskich.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)