2020.11.18 godz. 11:26 Koszalin, Zachodniopomorskie

Sąd odrzucił jeden podpunkt ugody mediacyjnej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Wraz z matką córki podpisaliśmy ugodę mediacyjna przed mediatorem, lecz sąd z jakiejś przyczyny odrzucił podpunkt 3 umowy, określający dokladnie jak te widzenia maja przebiegać, a zaakceptował punkt 1, ktory mowil dzieci bedzie miejsce stałego pobytu... Co robic i dlaczego to odrzucił? Z matka dziecka podpisaliśmy te ugody i bylismy zgodni co do treści określających widzenia.

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Kinga Sobieraj-Zagrodnik

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lip 2021 13:49

Dzieje się tak w przypadku gdy sąd ocenia że zapis jest niezgodny z prawem, lub zapis jest nieczytelny dla sądu, jest wieloznaczny, lub jest sprzeczny z innymi punktami. Strona/ny ugody mogą poprosić sąd o uzasadnienie odrzucenia tego punku. Nawet jeśli sąd tylko częściowo zatwierdził ugodę, w czasie rozprawy najprawdopodobniej będzie się kierował zasugerowanymi już w ugodzie rozwiązaniami.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)