2023.08.07 godz. 16:04 Elbląg, Warmińsko-mazurskie

Sąd prosi o pismo czy były mediacje w sprawie alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Złożyłam pozew o alimenty a sąd przysłał mi pismo, żebym dołączyła czy była próba mediacji. Teraz się okazuje, że mój były chłopak zgadza się na mediacje. Jak mam teraz napisać pismo do sądu, że pozwany zgodził się na mediacje i czy to sąd wyznaczy mi termin mediacji tylko na podstawie tego dodanego oświadcenia czy może muszę składać nowy pozew o mediacje? Sylwia Stojek

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Lis 2023 21:54

Dzień dobry, jeżeli Pani również zgadza się na mediacje wystarczy odpisać do sądu informację, że nie było próby mediacji, ale że strony zgadzają się na mediacje.